11899850_920588418012129_6153466364950644158_nRuduo į miestus sukviečia po vasaros atostogų, stovyklų ir kelionių grįžtančius įspūdžiais spinduliuojančius vaikus ir jaunimą. Vieni vasarą paskyrė linksmybėms, kiti – savęs tobulinimui. Įsigilinti į save ir nugalėti baimes pasiryžo beveik šimtas jaunuolių iš visos Lietuvos, pasirinkę vieną vasaros savaitę praleisti “Lyderių inkubatoriuje”.

Į uždaromąjį “Lyderių inkubatoriaus” renginį atvyko ir motyvacine kalba su stovyklos dalyviais pasidalino vienas žinomiausių Lietuvos verslininkų – Arvydas Avulis. Statybų verslą jaunystėje nuo nulio pradėjęs, o dabar vienas įtakingiausių žmonių statybų versle pasidalino paslaptimi, ko reikia tikram lyderiui: “Tai – žmogus, kuris gali būt pranašesnis už kitus, kuris gali patraukt paskui save žmones ir tai yra žmogus, kuris nesunkiai gali daryti įtaką kitiem žmonėm”. Vis dėlto, to neužtenka, anot verslininko, lyderiai turi būti išskirtinai profesionalūs: “Jeigu tu nebūsi pakankamai profesionalus, jeigu tu negalėsi savo darbais ir žiniomis įrodyti, kad esi aukštesnis už vidutinį lygį visuomenėje, tai bus labai sunku pripažinti, kad tu esi lyderis”.

Avulis negailėjo gerų žodžių susirinkusių jaunų žmonių užsidegimui, žingeidumui ir pozityviai energijai bei renginio pabaigoje prasitarė, jog būtent tokia aplinka geriausiai tinkama rasti tikriesiems talentams: “Neformaliam bendravime žmonės atsiskleidžia daug lengviau nei toje formalioje aplinkoje, kur reikia laikytis tam tikrų normų ir taisyklių. Ten žmonės stengiasi elgtis taisyklingai ir labai dažnai mes tiesiog nematome, nesutinkame tų tikrų lyderių. Tuo tarpu neformaliam bendravime, stebint iš šalies, galima pastebėti talentus”, – sakė verslininkas.

11887562_920590328011938_8302131083863787887_oJam antrino ir kitas “Lyderių inkubatoriaus” pranešėjas, jaunasis verslininkas – Justas Pikelis, kuris įsitikinęs, kad ateinanti karta pakeis verslo aplinką Lietuvoje iš esmės: “Žmonės, kuriems šiandien yra 15-16 metų yra pirmoji karta, kuri yra iš tikrųjų europietiška, kuri yra plačiai mąstanti ir kuri pakeis tą sovietinį šleifą, kuris iki šiol versle vis dar tempiasi”, – sakė jis. Tačiau tuoj pat suskubo pridurti, jog tam, kad tave aplankytų sėkmė, reikia įdėti daug ir juodo darbo: “Daugelis jaunų žmonių, galvoja, kad vien dėl to, jog jie egzistuoja, kad jie yra, jie jau turi kažką iš to gauti. Nors išties, reikia dirbti. Ir iš tikrųjų, JAV atrodo „išpindėję“ žmonės, bet tiesa ta, kad jie dirba labai sunkiai. Šiandien man yra ypatingai sunku įdarbinti jaunus žmones, nes jiems tiesiog trūksta motyvacijos dirbti”, – teigia startuolio įkūrėjas J. Pikelis.

„Lyderių Inkubatorius“ iniciatorė ir vadovė Marija Vorobjovaitė pastebi, jog lyderystė – tai ateities augimo varomoji jėga, lemianti geresnius rezultatus visose srityse, todėl yra labai svarbu dar mokykloje ugdyti tokias jaunuolių asmenybės savybes kaip pasitikėjimą savimi, iniciatyvumą, atkaklumą. „Lyderių Inkubatorius“ – tai erdvė jaunam žmogui atrasti savo karjeros kelią, tobulėti bei mokytis iš geriausių Lietuvos specialistų.
„Stovyklos dalyviai septynias dienas kryptingai juda savęs pažinimo, tobulėjimo bei vidinių baimių įveikimo link. Specialiai atrinkti lektoriai dirbtuvių metu įtraukia dalyvius į veiklas, kur jie įgauna praktikos viešojo kalbėjimo, derybų, verslumo bei improvizacijos srityse.“ – teigia „Lyderių Inkubatoriaus“ iniciatorė ir vadovė M. Vorobjovaitė.
Tačiau geriausias įvertinimas – vaikų šypsenos ir užsidegimas tobulėti. “Aš manau, kad “Lyderių inkubatorius” yra ta vieta, kur yra sukuriamos sąlygos peržengti save. Tai yra, daromi tokie dalykai, kuriuos tu darai labai retai, tai viešas kalbėjimas, užmezgamos naujos pažintys”, – sako jau antrus metus iš eilės stovykloje dalyvavęs aštuoniolikametis Vincentas Vilkickis iš Vilniaus. Tuo tarpu, daugybę vasarų įvairiose stovyklose praleidusi klaipėdietė Aistė Vyšniauskaitė sako, jog patirtį “Lyderių inkubatoriuje” būtų sunku su kuo nors palyginti: “Tai – ta stovykla, kur mes labai daug išmokom. Kiekvieną dieną sėmėmės patirties iš kiekvieno lektoriaus ir tikrai manau, tą, ką gavom iš kiekvieno jų, panaudosim ateityje. Tikrai labai motyvavo. Ta motyvacija suteikia naujų jėgų toliau gyventi, tobulėti ir siekti savo tikslų”.

Lyderių inkubatorius kasmet plečiasi ir jau 2016 metų sausio 4-8 dienomis sugrįš su nauja programa ir išskirtiniu žiemos nuotykiu, kuris netik nustebins naujais išbandymais, bet taip pat suteiks moksleiviams naudingų žinių, kurios padės mokytis efektyviai ir geriau pasiruošti brandos egzaminams. Sekite naujienas: www.lyderiuinkubatorius.lt

Lyderių inkubatoriaus iniciatyvą palaiko pažangios ir socialiai atsakingos įmonės, kurios visapusiškai prisideda, jog jaunuoliai patirtų nepamirštamą vasaros nuotykį ir turėtų puikias tobulėjimo galimybes.

Partneriai:
Ženkliukai “DEFICITAS”, Sultys „Don Simon“, UAB „Naujasis Nevėžis“, UAB „Smiltainis ir KO“, , UAB „Suslavičius – FELIX“, UAB „Neptūnas“, UAB „JUDEX“, Leidykla „Šviesa“, VšĮ „Panikos Zona“, Sūreliai „URIGA“, Koučingo klubas, Internetinės reklamos agentūra „Go media“ , Verslo konsultantai, Leidykla „Alma Littera“ , UAB ADIKOPAS, Reklamos agentūra „Public Paint“ , 3M , UAB „Biuro pasaulis“