Pernai metais pirmą kartą startavęs projektas moksleiviams „Lyderių inkubatorius“ susilaukė sėkmės. Moksleiviai ne tik liko patenkinti vienos savaitės stovykla, bet ir išsivežė naujų idėjų, kurias galėjo pritaikyti būsimiems mokslams aukštosiose mokyklose. Šiais metais planuojamos net 3 „Lyderių inkubatoriaus“ stovyklos liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
 
Lyderių inkubatorius – tai stovykla skirta būsimiems lyderiams. Savaitę trunkančioje stovykloje jaunuoliai gali ne tik atrasti save, pažinti ir susidraugauti su savo srities specialistais, bet ir linksmai praleisti laiką. Programa susideda iš 7 dienų asmeninio tobulėjimo etapų, skatinanti siekti užsibrėžto tikslo, kūrybiškai mąstyti, efektyviai spręsti iškylančias problemas. Stovyklos metu organizatoriai kviečia moksleivius išeiti iš savo komforto zonos ir pažinti save, sudarius asmeninių gebėjimų vystymo planą.
 
Lyderių inkubatoriaus naujienos
 
Šių metų stovyklų naujienos – koučingo sesijos, veidotyros užsiėmimai ir jojimo pamokos bei kariniai išbandymai.
 
Kauno koučingo klubo patyrę specialistai dalyvius išmokys priimti sudėtingus sprendimus, tokius kaip karjeros pasirinkimas. Moksleiviai ne tik sudalyvaus grupinėse koučingo sesijose bet ir išmoks keletą technikų, kurias galės naudoti ateityje ieškant atsakymų į jiems svarbius klausimus.  „Lyderių inkubatoriaus stovyklos metu jaunuoliams pasiūlysime išbandyti konkrečias technikas, kurios padės plačiau įvertinti galimybes, išsigryninti ir suformuluoti tikslus bei sudaryti veiksmų planą jų įgyvendinimui“, – pasakojo koučingo specialistė Gerda Asipavičienė
 
Stovyklos metu neurolingvistinio programavimo trenerė Viktorija Česonytė kvies dalyvius išbandyti veidotyrą, kuri padės geriau suprasti save ir būti atidesniems bendraujant su kitais.
 

„Veidas – tai greičiausia signalinė sistema apie žmogaus prigimtį ir jo būsenas. Šiuolaikiniame sparčiame ir plačiajuosčiame informacijos pasaulyje galime pasimesti anksčiau nei suprasime, kas esame ir ko norime,”- sakė veidotyros specialistė Viktorija Česonytė.

 

V. Česonytė teigė, jog būtent todėl šioje stovykloje jaunuoliai turės galimybę pažinti savo stipriąsias prigimtines savybes ir susipažins su technikomis, kaip galima tai dar patobulinti.

 

Antra vertus, veido stebėjimas yra ne tik informacijos klodai apie kitą žmogų, bet ir dėmesys kitam. Tad pagrindinė lyderio savybė – dėmėsingumas kitiems, tampa lengvai integruojama savybė veidotyros dėka“ , – pridūrė V.Česonytė. 

 
Pažintis su žirgais
 
Šiais metais dalyvių lauks išskirtinė pažintis su įspūdingais gyvūnais – žirgais. Profesionalūs treneriai ne tik papasakos daug negirdėtų faktų apie žirgus ir jų gyvenimo būdą, bet taip pat drąsiausiems suteiks galimybę išbandyti balną.
 
„Jodinėjimas žirgu, tai gamtos duota galimybė pajausti harmoniją tarp gyvūno ir žmogaus. Būtent ši patirtis stovyklos metu praturtins programą su niekuo nepalyginama patirtimi“, – pasakojo Lyderių inkubatoriaus vadovė Marija Vorobjovaitė
 
Visas dėmesys sutelktas į praktiką
 
Stovyklų metu visas dėmesys bus sutelktas į praktiką. Dėstytojai sieks įtraukti moksleivius aktyviai dalyvauti užsiėmimuose, kuo daugiau išmokti per praktinę, o ne teorinę pusę. Geriausi Lietuvos lektoriai, konsultantai, profesionalūs vadovai užtikrins, kad stovyklų programos atitiktų visus neformalaus ugdymo standartus.
 
Jaunimo tobulėjimo programoje „Lyderių Inkubatorius“ dalyvių lauks ne tik paskaitos , susitikimai su Lietuvos lyderiais, bet taip pat įvairūs išbandymai. Dalyviai galės išbandyti save ir kariniuose išbandymuose, kuriuose lavins savo ištvermę bei sugebėjimą atlaikyti  bet kokias stresines situacijas, su kuriomis lyderiai susiduria labai dažnai.
 
Moksleiviai sugrįžta į inkubatorių
 
Organizatoriai džiaugiasi, kad iš pernai metų stovyklautojų šiais metais sugrįžta net puse jų. Didžiausias praėjusių metų rezultatas – puikūs dalyvių ir tėvelių atsiliepimai. Dalyviai parsivežė neišdildomų įspūdžių, o tėveliai džiaugiasi, kad vaikai grįžo įkvėpti veikti, domėtis, ieškoti ir užsiimti prasminga veikla.
 
„Lyderių Inkubatoriaus“ 2014 m. dalyvė Meda Ravdanovičiūtė pasakojo, jog „Lyderių Inkubatorius“ – tai neeilinė stovykla, tai dar kažkas prasmingesnio, kas nėra apčiuopiama ir papasakojama.
 
„Jaunimas čia gali atsiskleisti, susirasti bendraminčių iš įvairių Lietuvos kampelių. Nemažą dalį jaunuolių į stovyklą privertė važiuoti tėvai, tuo jie buvo labai nepatenkinti, ir būtent jų paskutinę dieną ištarta frazė buvo, jog jie būtinai kitais metas vėl čia dalyvaus. Geriausia tai, jog tu čia ne tik gerai praleidi laiką, bet ir patobulėji srityse, kuriose nepatobulėtum mokykloje.“ – pasakojo dalyvė.
 
Lyderių inkubatoriaus iniciatyvą palaiko pažangios ir socialiai atsakingos įmonės, kurios visapusiškai prisideda, jog jaunuoliai patirtų nepamirštamą vasaros nuotykį ir turėtų puikias tobulėjimo galimybes.
 
Partneriai:
Ženkliukai “DEFICITAS”Sultys “Don Simon”UAB „Naujasis Nevėžis“, UAB „Smiltainis ir KO“, , UAB „Suslavičius – FELIX“, UAB „Neptūnas“, UAB „JUDEX“, Leidykla „Šviesa“, VšĮ “Panikos Zona”, Sūreliai “URIGA”, Koučingo klubas, Internetinės reklamos agentūra “Go media” , Verslo konsultantai,  Leidykla “Alma Littera” , UAB ADIKOPAS, Reklamos agentūra “Public Paint” , 3M
 
Daugiau informacijos pateikiama oficialioje interneto svetainėje www.lyderiuinkubatorius.lt
Bilietus platina Bilietų pasaulis (www.bilietupasaulis.lt)